Haberler

MEVKA, KARAPINAR’DA DEVLET DESTEKLERİNİ ANLATTI

MENU
Okunma : 1,2b Tarih : 20 Aralık 2018
MEVKA, KARAPINAR’DA DEVLET DESTEKLERİNİ ANLATTI

Mevlana Kalkınma Ajansı, KOSGEB Konya Müdürlüğü, Konya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Konya Teknokent, Konya İnnopark ve Karapınar Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle Karapınar’da Devlet Destekleri Bilgilendirme Toplantısı düzenledi.

Karapınar Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen programa Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Karapınar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Kemal Sözen, Karapınar Ziraat Odası Başkanı Durmuş Üner ve sanayici ve işadamı katılım sağladı.

Programın açılış konuşmalarını yapan Karapınar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Sözen, “Mevlana Kalkınma Ajansı ve diğer kuruluşlarla yaptığımız görüşmeler sonucu üyelerimizi ve yatırımcılarımızı mevcut ve yeni çıkacak olan devlet destekleri hakkında bilgilendirmek amacıyla bir program düzenledik. Bilindiği üzere devlet desteklerinden yararlanarak ilçemize yatırım kazandırmış işverenlerimiz var, bunların sayısını daha da artırmak istiyoruz. KOBİ’lerimizin kendilerine uygun olan desteklere başvurarak rekabet güçlerini artırmalarını ve desteklerden faydalanmalarını arzu ediyoruz” dedi.

Akabinde konuşan Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka ise, “Karapınar ilçemiz tarım ve hayvancılık alanında önemli bir yere sahip. Bizim temennimiz gerekli yatırım ortamını ve altyapısını oluşturarak sanayi alanında da ilçemize yatırımcı çekmek ve belediye olarak bu konuda çalışmalar yürütüyoruz. Devam eden ve planladığımız projelerimiz var, bunların hayata geçirilmesi için ilçemizdeki bütün kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde hareket etmeyi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından teşvik ve desteklerle ilgili programa geçildi. Programda ilk olarak söz alan MEVKA Uzmanı Mustafa Dinç, katılımcılara yönelik olarak yapmış olduğu sunum eşliğinde “Yatırım Teşvik Sistemi” hakkında ayrıntılı bilgiler verdi. Ardından söz alan KOSGEB KOBİ Uzmanı İsmail Aydın ise katılımcılara “KOSGEB Destekleri” konulu sunumunda hem girişimcilerin hem de KOBİ’lerin yararlanabilecekleri destekleri anlattı.

Daha sonra kürsüye gelen İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı İsmet Evren “İŞKUR Destekleri” hakkında bir sunum yaparken; Konya Tekonokent Proje ve İş Geliştirme Sorumlusu Güvenç Tekneoğlu da “TÜBİTAK Destekleri ve Ar-ge ve Tasarım Merkezleri Destekleri” hakkında katılımcılara ayrıntılı bilgiler aktardı.

Programda son olarak İnnopark Girişimcilik Merkezi Uzmanı Nadiye Gülnar “TÜBİTAK 1512 Destekleri” hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

Program, katılımcılar tarafından yöneltilen soruların panelistler tarafından cevaplandırılması ile son buldu. 

Galeri