Bilgi ve Duyurular

Dünya Yatırım Tanıtım Ajansları Konya’da Buluşuyor

MENU
Dünya Yatırım Tanıtım Ajansları Konya’da Buluşuyor

Mevlana Kalkınma Ajansı ve Dünya Yatırım Promosyon Ajansları Birliği (WAIPA) işbirliğiyle 09-11 Ekim 2017 tarihleri arasında Konya’da, Türkiye’deki Kalkınma Ajansları ve WAIPA üyelerinin davet edildiği “Knowledge Forum on FDI “ başlıklı bir program düzenlenecektir.

WAIPA’nın İstanbul dışında başka bir ilde düzenleyeceği ilk etkinlik olma özelliği de taşıyan programda, uluslararası çapta işbirliklerini geliştirilmesi de beklenmektedir. Mayıs ayında gerçekleştirilen “Konya-Körfez Ülkeleri İş Dünyası Buluşması” etkinliği ve “B2B Tractor Konya - Traktör Sektörü İkili İş Görüşmeleri” programından sonra MEVKA, 2017 yılında uluslararası çapta önemli bir etkinliğe daha imza atacaktır.

Bilindiği üzere 130 ülkeden 170 üyesi olan Dünya Yatırım Promosyon Ajansları Birliği’nin merkezi İstanbul’a taşınmış ve başkanlığını ise Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı Arda Ermut yürütmektedir.

Programa, Türkiye’deki Kalkınma Ajansları bünyesinden Yatırım Destek Ofislerinin yanı sıra çeşitli ülkelerden davet edilen yatırım destek ve tanıtım alanında faaliyet gösteren kurumların temsilcileri katılım sağlayacaktır. Dünya Bankası uzmanı Kathy Khuu, Andreas Dressler, Dr. Henry Loewendahl, Chris Knight gibi yabancı yatırımlar konusunda uzmanların konuşmacı olarak yer alacağı programda, Konya’da ve ülkemizde yatırım gerçekleştirmiş yabancı sermayeli firmalar da yatırım sürecçlerine ilişkin tecrübelerini de aktaracaklardır. 3 gün sürecek olan etkinlikte tecrübe paylaşım oturumları da gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

09-11 Ekim 2017 tarihlerinde Dedeman Otel’de gerçekleştirilecek olan etkinliğe katılım sağlamak için başvuru formunun 2 Ekim 2017 tarihine kadar doldurulması gerekmektedir. Programa katılım ücretsiz olup kayıt için linki tıklayınız: https://tr.surveymonkey.com/r/PVPSGZZ

Program hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için linki tıklayınız: http://www.waipa.org/knowledge-forum-on-fdi-konya-turkey/

Program hakkında sorularınız için lütfen konyaydo@mevka.org.tr adresine mail gönderiniz.