HABERLER

2018 MALİ DESTEK PROGRAMI İLANI
29 Mart 2018

2018 MALİ DESTEK PROGRAMI İLANI

Mevlana Kalkınma Ajansı, yeni dönem mali destek programları kapsamında kar amacı güden kurum ve kuruluşlara yönelik olarak da Odak Sektörler Mali Destek Programı ve kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşlara yönelik olarak Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında 25 Milyon TL tutarında hibe desteği programına çıkmıştır.

MEVKA 2018 MDP Teknik Yardım Masası Hizmeti İlanı
16 Mart 2018

MEVKA 2018 MDP Teknik Yardım Masası Hizmeti İlanı

Mevlana Kalkınma Ajansı, yeni dönem mali destek programları çerçevesinde kar amacı güden kurum ve kuruluşlara yönelik olarak Odak Sektörler Mali Destek Programı ve kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşlara yönelik olarak Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında 25 Milyon TL tutarında hibe desteği programına çıkmıştır. Bu kapsamda 05.03.2018—09.03.2018 ile 12.03.2018—16.03.2018 tarihleri arasında potansiyel başvuru sahiplerinin olgunlaşmış projeleri ile ilgili soru ve sorunlarını gidermek amacıyla aşağıda belirtilen noktalarda ücretsiz hizmet vermek üzere “Teknik Yardım Masaları” oluşturulmuştur.

MEVKA 2018 TEKNİK DESTEK PROGRAMI İLANI
15 Mart 2018

MEVKA 2018 TEKNİK DESTEK PROGRAMI İLANI

Mevlana Kalkınma Ajansı, TR52 Bölgesi 2014-2023 taslak Bölge Planı ve 2018 yılı Sonuç Odaklı Programı çerçevesinde Teknik Destek Programı kapsamında uygun proje başvurularının sunulması amacıyla 2018 yılı Teknik Destek Programına çıkmış bulunmaktadır. Kamuoyuna ilanen duyurulur.

MEVKA, Şubat Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı'nı Gerçekleştirdi
22 Subat 2018

MEVKA, Şubat Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı'nı Gerçekleştirdi

Mevlana Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Şubat Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı, Yönetim Kurulu Başkanı ve Karaman Valisi Fahri MERAL başkanlığında gerçekleştirildi. Karaman Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen Yönetim Kurulu Toplantısı’na Karaman Valisi Fahri MERAL’in yanı sıra, Konya Valisi Yakup CANBOLAT, Karaman İl Genel Meclis Başkanı Celalettin GÜNGÖRER, Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk ÖZTÜRK, Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa TOKTAY ve MEVKA Genel Sekreter Vekili Savaş ÜLGER katılım sağladı.

MEVKA, 11. Kalkınma Planı Çalışmaları Kapsamında Karaman İl Çalıştayı Gerçekleştirdi
19 Subat 2018

MEVKA, 11. Kalkınma Planı Çalışmaları Kapsamında Karaman İl Çalıştayı Gerçekleştirdi

Mevlana Kalkınma Ajansı, Kalkınma Bakanlığı tarafından geniş bir katılım ve fikir birliği içerisinde hazırlanılması amacıyla çalışmalarına başlanılan “11. Kalkınma Planı” hazırlık çalışmaları kapsamında Karaman’da il çalıştayı düzenledi. Çalıştay programına Karaman Valisi Fahri Meral ve MEVKA Genel Sekreter Vekili Savaş Ülger’in yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, sivil toplum, özel sektör ve gençlik meclisleri temsilcileri ile çok sayıda davetli katılım sağladı.

MEVKA, 11. Kalkınma Planı Çalışmaları Kapsamında Konya İl Çalıştayı Gerçekleştirdi
19 Subat 2018

MEVKA, 11. Kalkınma Planı Çalışmaları Kapsamında Konya İl Çalıştayı Gerçekleştirdi

Mevlana Kalkınma Ajansı, Kalkınma Bakanlığı tarafından geniş bir katılım ve fikir birliği içerisinde hazırlanılması amacıyla çalışmalarına başlanılan “11. Kalkınma Planı” hazırlık çalışmaları kapsamında Konya’da il çalıştayı düzenledi. Çalıştay programına Konya Vali Yardımcısı Mehmet Kamil Sağlam ve MEVKA Genel Sekreter Vekili Savaş Ülger’in yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, sivil toplum, özel sektör ve gençlik meclisleri temsilcileri ile çok sayıda davetli katılım sağladı.

11. Kalkınma Planı Vatandaş Anketini Doldurun. Ülkemizin Gelecek 5 Yılını Birlikte Planlayalım
16 Subat 2018

11. Kalkınma Planı Vatandaş Anketini Doldurun. Ülkemizin Gelecek 5 Yılını Birlikte Planlayalım

Ülkemizin gelecek 5 yılına ilişkin kararların alındığı 11. Kalkınma Planı hazırlıkları kapsamında yürütülen vatandaş anketini doldurun, geleceğimizi birlikte planlayalım. 28 Şubat 2018 tarihine kadar doldurulacak anketi aşağıdaki linke tıklayarak doldurabilirsiniz. http://kbanket.kalkinma.gov.tr/index.php/471624/lang-tr

MEVINO Projemiz Ödüle Layık Görüldü
30 Ocak 2018

MEVINO Projemiz Ödüle Layık Görüldü

Mevlana Kalkınma Ajansı tarafından H2020 programına başvuruda bulunularak kazanılan ve başarıyla uygulanan MEVINO projesi, Avrupa Kalkınma Ajansları Birliği (EURADA) tarafından organize edilen “İnovasyon Ajansları Aracılık Etkinliği” kapsamında sunumu yapılan dokuz proje arasında en iyi sunum ödülüne layık görüldü.

MEVKA, Proje Döngüsü Yönetimi Ve Proje Hazırlama Eğitimlerine Devam Ediyor
29 Ocak 2018

MEVKA, Proje Döngüsü Yönetimi Ve Proje Hazırlama Eğitimlerine Devam Ediyor

TR52 Konya-Karaman Bölgesi 2014-2023 Bölge Planı'nın amaçları doğrultusunda Konya ve Karaman illerindeki KOBİ'lerin rekabet güçlerinin artırılması ve bölgenin sürdürülebilir ekonomik gelişimine katkı sağlanmasına yönelik olarak, “Odak Sektörler Mali Destek Programı” ve “Küçük Ölçek Altyapı Mali Destek Programı” kapsamında uygun proje başvurularının sunulması amacıyla 29 Aralık 2017 tarihi itibariyle 25.000.000 TL tutarında iki ayrı Mali Destek Programına çıkan Mevlana Kalkınma Ajansı, teklif çağrısı ile ilgili bilgilendirme toplantılarının ardından proje hazırlamak isteyenlere yönelik olarak düzenlediği Proje Döngüsü Yönetimi ve Proje Hazırlama Eğitimlerine devam ediyor.

Brüksel’de Konya Yatırım Ortamı Tanıtıldı
29 Ocak 2018

Brüksel’de Konya Yatırım Ortamı Tanıtıldı

EURADA (Avrupa Kalkınma Ajansları Birliği) tarafından organize edilen ve Ajansımızın da Horizon 2020 kapsamında desteklenen MEVINO isimli projemizi tanıtmak üzere davet edildiği program kapsamında Brüksel'de bulunan Konya Yatırım Destek Ofisi (Konya YDO) heyetimiz, çeşitli temaslarda bulundu. Heyette Ajansımızı temsilen Konya YDO Koordinatörü İsmail Ünver ve Konya YDO Uzmanı Arif Köseoğlu yer aldı.

MEVKA,  2018 YILI MALİ DESTEK PROGRAMINI İLAN ETTİ
11 Ocak 2018

MEVKA, 2018 YILI MALİ DESTEK PROGRAMINI İLAN ETTİ

Mevlana Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Ocak Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı, Yönetim Kurulu Başkanı ve Karaman Valisi Fahri MERAL başkanlığında gerçekleştirildi. Karaman Polisevi’nde gerçekleştirilen Yönetim Kurulu Toplantısına Karaman Valisi Fahri MERAL’in yanı sıra Konya Valisi Yakup CANBOLAT, Karaman İl Genel Meclisi Başkanı Celalettin GÜNGÖRER, Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk ÖZTÜRK, Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa TOKTAY ve MEVKA Genel Sekreter Vekili Savaş ÜLGER katılım sağladı.

Tek Durak Ofis Hizmeti Kapsamında İlk Firma Kuruldu
29 Aralık 2017

Tek Durak Ofis Hizmeti Kapsamında İlk Firma Kuruldu

Bilindiği gibi, Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA), bir kamu tüzel kişiliğine sahip olup bünyesindeki Yatırım Destek Ofisleri kanalı ile bölgesinin iş ve yatırım ortamının yurtiçi ve yurt dışında tanıtımını yapmak, bölgesine yatırım çekmek için faaliyetlerde bulunmak ve bölgede yatırım yapacak yerli ve yabancı yatırımcının izin ve ruhsat işlemlerini kolaylaştırmak için de çalışmaktadır. MEVKA Yatırım Destek Ofisleri uzman kadrosu ile yatırımcılar için ücretsiz olarak hizmetler sunmaktadır.

66
Konya Reklam Ajansı Konya Web Tasarım Reklam Ajansı konya 2ka metal 2kametal franchise cafe cafe bayilik