HABERLER

MEVKA’dan Endüstri 4.0 Eğitimi Projesine Destek
04 Haziran 2018

MEVKA’dan Endüstri 4.0 Eğitimi Projesine Destek

Mevlana Kalkınma Ajansı, 2018 Yılı Teknik Destek Programı 2. Dönem Değerlendirme Sonuçları’na göre destek almaya hak kazanan kurumlarla sözleşme imzalamaya devam ediyor. Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ajansa sunulan Endüstri 4.0 Odaklı Eğitmen Eğitimi Projesi’nin sözleşmesi, Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreter V. Savaş Ülger ve Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar arasında imzalandı.

MEVKA’dan  Kadın İstihdamına Tam Destek
31 Mayıs 2018

MEVKA’dan Kadın İstihdamına Tam Destek

Sarıveliler Belediyesi tarafından Mevlana Kalkınma Ajansı’na sunulan “Gıda Üretim Teknolojisine Kadıneli Değiyor (Kadın Kileri) Projesi” destek almaya hak kazandı. Proje sözleşmesi Sarıveliler Belediye Başkanı Hayri Samur ve Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreter V. Savaş Ülger tarafından imzalandı.

MEVKA Savunma Sanayisine Desteğini Sürdürüyor
29 Mayıs 2018

MEVKA Savunma Sanayisine Desteğini Sürdürüyor

Mevlana Kalkınma Ajansı 2018 yılı Teknik Destek Programı kapsamında Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi tarafından ajansa sunulan “Savunma Sanayine Yönelik Mühendislik Hizmetlerinin Yaptırılması” başlıklı projesi destek almaya hak kazandı. Proje sözleşmesi Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi Başkanı Naci Tanık ve Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreter V. Savaş Ülger tarafından imzalandı.

Milli İstihdam Seferberliği Faz II  Duyurusu
15 Mayıs 2018

Milli İstihdam Seferberliği Faz II Duyurusu

2017 yılında Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın başlattığı "Çalışma Hayatında Milli Seferberlik" neticesinde hedeflenen istihdam artışı sağlanmıştır. İlave Teşvik kapsamında Milli İstihdam Seferberliği 2018 yılında da ara vermeden devam ediyor.

TURAB Expo’da Bölgemizin Yatırım Ortamı Tanıtıldı
04 Mayıs 2018

TURAB Expo’da Bölgemizin Yatırım Ortamı Tanıtıldı

Ajansımız, TÜRAP (Türk-Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği) tarafından 02-04 Mayıs 2018 tarihlerinde İstanbul’da organize edilen ve 5. Gıda ve Gıda Teknolojileri Fuarı, 3. Tarım ve Tarım Teknolojileri Fuarı, 2. Türk-Arap Otel, Kafe, Pastane Ekipmanları, Ağırlama, Konaklama Teknolojileri, Ev Dışı Tüketim Fuarı olmak üzere üç ayrı etkinliğin bir arada yer aldığı TURAB EXPO’ya stantlı katılım sağladı.

MEVKA, HESTOUREX 2018’de Konya ve Karaman’ı Tanıttı
11 Nisan 2018

MEVKA, HESTOUREX 2018’de Konya ve Karaman’ı Tanıttı

Mevlana Kalkınma Ajansı, Konya İl Sağlık Müdürlüğü ve Konya Sağlık Turizmi Derneği işbirliği ile Konya-Karaman Bölgesi’nde turizmi daha uzun sürelere yaymak, bölgenin sağlık turizmi konusunda tanıtımını yapmak amacı ile T.C. Cumhurbaşkanlığı himayesinde, ilgili bakanlıkların destek ve katkıları ile bu yıl ikincisi düzenlenen HESTOUREX Dünya Sağlık, Spor, Alternatif Turizm Fuarı ve Kongresi’ne katılım sağladı.

2018 MALİ DESTEK PROGRAMI İLANI
29 Mart 2018

2018 MALİ DESTEK PROGRAMI İLANI

Mevlana Kalkınma Ajansı, yeni dönem mali destek programları kapsamında kar amacı güden kurum ve kuruluşlara yönelik olarak da Odak Sektörler Mali Destek Programı ve kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşlara yönelik olarak Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında 25 Milyon TL tutarında hibe desteği programına çıkmıştır.

MEVKA, Körfez Ülkeleri İle Konya Arasında Ticaret Köprüsü Kurdu
26 Mart 2018

MEVKA, Körfez Ülkeleri İle Konya Arasında Ticaret Köprüsü Kurdu

Mevlana Kalkınma Ajansı, Türkiye Yatırım Destek Tanıtım Ajansı, Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası ve Konya Ticaret Borsası işbirliğiyle 20-23 Mart 2018 tarihleri arasında yatırımcı çekmek ve ticareti geliştirmek amacıyla tarım ve hayvancılık sektörlerine odaklı olarak düzenlenen “Konya-Körfez Ülkeleri İş ve Yatırım Zirvesi” programı, Körfez ülkelerinden gelen yaklaşık 200 kişilik işadamı heyetinin Konya’daki temaslarının ardından sona erdi.

Konya-Körfez Ülkeleri İş Ve Yatırım Zirvesi’ne Davetlisiniz !!!
19 Mart 2018

Konya-Körfez Ülkeleri İş Ve Yatırım Zirvesi’ne Davetlisiniz !!!

Ajansımız ve Türkiye Yatırım Destek Tanıtım Ajansı öncülüğünde, Konya Ticaret Borsası, Konya Ticaret Odası ve Konya Sanayi Odası işbirliğiyle 20-23 Mart 2018 tarihleri arasında “Konya-Körfez Ülkeleri İş ve Yatırım Zirvesi” düzenlenecektir. Konya'nın tarım ve hayvancılık sektörünü daha yakından tanımak ve yatırım yapma niyetiyle gelecek yabancı işadamları tarım, hayvancılık, besicilik, süt, yem gibi alanlara ilgi duymaktadır.

MEVKA 2018 MDP Teknik Yardım Masası Hizmeti İlanı
16 Mart 2018

MEVKA 2018 MDP Teknik Yardım Masası Hizmeti İlanı

Mevlana Kalkınma Ajansı, yeni dönem mali destek programları çerçevesinde kar amacı güden kurum ve kuruluşlara yönelik olarak Odak Sektörler Mali Destek Programı ve kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşlara yönelik olarak Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında 25 Milyon TL tutarında hibe desteği programına çıkmıştır. Bu kapsamda 05.03.2018—09.03.2018 ile 12.03.2018—16.03.2018 tarihleri arasında potansiyel başvuru sahiplerinin olgunlaşmış projeleri ile ilgili soru ve sorunlarını gidermek amacıyla aşağıda belirtilen noktalarda ücretsiz hizmet vermek üzere “Teknik Yardım Masaları” oluşturulmuştur.

MEVKA 2018 Yılı Teknik Destek Programı 1. Dönem Değerlendirme Sonuçları
16 Mart 2018

MEVKA 2018 Yılı Teknik Destek Programı 1. Dönem Değerlendirme Sonuçları

2018 Teknik Destek Programı 1. Dönem (TR52-18-TD-01) değerlendirme süreci tamamlanmış olup, yapılan değerlendirmelere göre başarılı bulunan başvuru listesi ve başvuru sahipleri, yüklenici ve ajans arasında yapılacak sözleşmelerin imzalama takvimi aşağıdadır.

67
Konya Reklam Ajansı Konya Web Tasarım Reklam Ajansı konya 2ka metal 2kametal franchise cafe cafe bayilik