HABERLER

MEVKA, KARAMAN BİSKÜVİ, ÇİKOLATA VE KEK SEKTÖRÜ İÇİN RAPOR HAZIRLADI
15 Ekim 2018

MEVKA, KARAMAN BİSKÜVİ, ÇİKOLATA VE KEK SEKTÖRÜ İÇİN RAPOR HAZIRLADI

TR52 (Konya, Karaman) Düzey 2 Bölgesi’nde, bölgesel gelişmeyi hızlandırmak, bölgesel gelişmenin sürdürülebilirliğini sağlamak, bölgeler arası ve bölge içi gelişmişlik farklarını azaltmak amacıyla çalışmalarını sürdüren Mevlana Kalkınma Ajansı, Karaman’ın lokomotif sektörlerinden olan bisküvi, şekerli mamuller, çikolata, kakao ve kakao müstahzarları sektörüne yönelik olarak bir rapor hazırladı.

SAVUNMA SANAYİİNE DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ
11 Ekim 2018

SAVUNMA SANAYİİNE DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Mevlana Kalkınma Ajansı, ülkemizde milli savunma sanayiinin geliştirilmesi ve yerli tedarikçi oranının artırılması amacı ile Konya Sanayi Odası ve Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından 2–3 Ekim 2018 tarihleri arasında Selçuklu Kongre Merkezi’nde düzenlenen Konya 3. Savunma Sanayi Zirvesi ve Tedarikçi Günleri’ne stantlı katılım sağladı.

MEVKA, MENTORLUK EĞİTİMLERİNE BAŞLADI
11 Ekim 2018

MEVKA, MENTORLUK EĞİTİMLERİNE BAŞLADI

2018 Yılı Çalışma Programı’nda yer verdiği “Teknoloji Odaklı Girişimcilik ve Kırsal Girişimcilik Sonuç Odaklı Programı kapsamında çalışmalar yürüten Mevlana Kalkınma Ajansı, TR52 Konya-Karaman Bölgesi’nde teknoloji odaklı girişimciliğin güçlendirilmesi, teknoloji tabanlı firmaların desteklenerek büyüme ve gelişmeye katkı sağlanması amacıyla başlattığı “Mentor Eğitimi”, “Maker Hackathon”, “Maker Çalıştayı” ve “Demo Day ve Kitle Fonlama & Maker Faire” olmak üzere 4 modül ve bunların alt etkinliklerinden oluşan eğitim faaliyetlerinden ilki olan Mentor Eğitimi’nin ilk haftasını tamamladı.

MAKER HACKATHON ETKİNLİĞİ
10 Ekim 2018

MAKER HACKATHON ETKİNLİĞİ

Gerek ulusal gerekse yerel ve bölgesel kalkınma politikaları açısından ele alındığında “girişimcilik” konusu son yıllarda üzerinde önemle durulan ve teşviklerin verildiği bir alandır. Mevlana Kalkınma Ajansı da 2018 yılı Çalışma Programında “Teknoloji Odaklı Girişimcilik ve Kırsal Girişimcilik Sonuç Odaklı Programı”na yer vermiştir ve bu kapsamda çalışmalar yürütmektedir.

AİLE ŞİRKETLERİNDE YÖNETİM VE KURUMSALLAŞMA PANELİ
05 Ekim 2018

AİLE ŞİRKETLERİNDE YÖNETİM VE KURUMSALLAŞMA PANELİ

Mevlana Kalkınma Ajansı ve Konya Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen Aile Şirketlerinde Yönetim ve Kurumsallaşma Paneli, alanında uzman ve tecrübeli kişilerin panelist olarak katılımlarıyla 18 Ekim 2018 Perşembe günü saat 13.30’da Konya Bayır Diamond Hotel’de gerçekleştirilecektir.

MEVKA KONYA 3. SAVUNMA SANAYİ ZİRVESİ’NE KATILACAK
01 Ekim 2018

MEVKA KONYA 3. SAVUNMA SANAYİ ZİRVESİ’NE KATILACAK

Mevlana Kalkınma Ajansı, ülkemizde milli savunma sanayiinin geliştirilmesi ve yerli tedarikçi oranının artırılması amacı ile Konya Sanayi Odası ve Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından 2–3 Ekim 2018 tarihleri arasında Selçuklu Kongre Merkezi’nde düzenlenecek Konya 3. Savunma Sanayi Zirvesi ve Tedarikçi Günleri’ne katılım sağlayacak.

MEVKA’DAN GIDA GÜVENLİĞİ EĞİTİMİNE DESTEK
24 Eylul 2018

MEVKA’DAN GIDA GÜVENLİĞİ EĞİTİMİNE DESTEK

Mevlana Kalkınma Ajansı 2018 Yılı 4. Dönem Teknik Destek Programı kapsamında Konya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve destek almaya hak kazanan Gıda Güvenliği Temel Standartları Eğitimi Projesi’nin sözleşmesi Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreter V. Savaş Ülger ile Konya İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı V. Fevzi Tosun arasında imzalandı.

DAKHLA-KONYA İKİLİ İŞ GÖRÜŞMELERİ PROGRAMI DÜZENLENDİ
14 Eylul 2018

DAKHLA-KONYA İKİLİ İŞ GÖRÜŞMELERİ PROGRAMI DÜZENLENDİ

MEVKA ve Konya Ticaret Odası işbirliğiyle Konya’nın ihracat hacmini arttırmak üzere Dakhla/Fas’tan gelen işadamlarıyla firmalarımızı buluşturmaya yönelik ikili iş görüşmeleri programı KTO hizmet binasında gerçekleştirildi.

T.C.  MEVLANA KALKINMA AJANSI   2018 YILI TEKNİK DESTEK PROGRAMI  4. DÖNEM DEĞERLENDİRME SONUÇLARI
14 Eylul 2018

T.C. MEVLANA KALKINMA AJANSI 2018 YILI TEKNİK DESTEK PROGRAMI 4. DÖNEM DEĞERLENDİRME SONUÇLARI

2018 TEKNİK DESTEK PROGRAMI 4. DÖNEM (TR52-18-TD-04) DEĞERLENDİRME SÜRECİ TAMAMLANMIŞ OLUP, YAPILAN DEĞERLENDİRMELERE GÖRE 'BAŞARILI' BULUNAN BAŞVURU LİSTESİ VE BAŞVURU SAHİPLERİ, YÜKLENİCİ VE AJANS ARASINDA YAPILACAK SÖZLEŞMELERİN İMZALAMA TAKVİMİ AŞAĞIDADIR. AYRICA, SÖZLEŞME İMZALAMA ESNASINDA GETİRİLMESİ GEREKEN BELGELERLE İLGİLİ LİSTE EKTEDİR.

MEVKA, 2018 YILINDA KONYA’DA DESTEK ALMAYA HAK KAZANAN PROJELERİ TANITTI
16 Agustos 2018

MEVKA, 2018 YILINDA KONYA’DA DESTEK ALMAYA HAK KAZANAN PROJELERİ TANITTI

Mevlana Kalkınma Ajansı, 2018 Yılı Mali Destek Programı kapsamında Konya’da destek almaya hak kazanan projeleri düzenlediği imza töreni ile kamuoyuna tanıttı.

69
Konya Reklam Ajansı Konya Web Tasarım Reklam Ajansı konya Vehbi Çağlar Vehbi Çağlar Vehbi Çağlar