Ana Sayfa
Yazı Boyutunu Küçült Yazı Boyutunu Büyült Yazdırılabilir Versiyonu PDF Versiyonu

MEVKA, MELEK YATIRIMCILIK İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLEDİ

Mevlana Kalkınma Ajansı, İstanbul Startup Angels, Konya Teknokent ve Innopark işbirliğiyle girişimcilere ve startup firmalara yönelik olarak bilgilendirme programı düzenlendi. Konya Teknokent’te gerçekleştirilen programa girişimciler ve proje sahipleri katılım sağladı.
 
Programa konuşmacı olarak katılan İstanbul Startup Angels’ın kurucu ortağı Gülsüm Çıracı katılımcılara “Türkiye'de Melek Yatırımcılık Ekosistemi” “Melek Yatırımcıların Yatırım Kriterleri” “Yatırımcıya Ne Zaman Gidilmeli?” “Yatırımcı İle Görüşmede Dikkat Edilecek Hususlar ve Yatırım Süreçleri” gibi konularda bilgiler verdi.
 
Programla ilgili değerlendirmelerde bulunan Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Ahmet Akman, “Girişimcilik konusunda ülke olarak son yıllarda önemli bir mesafe kat etmiş durumdayız. Gerek kamu kurumları gerekse de özel sektörümüz tarafından yeni iş fikri, projesi olan girişimcilere yönelik pek çok destek sağlanmaktadır. Girişimcilerin fikirlerini, projelerini hayata geçirme noktasında belki de en fazla ihtiyaç duydukları konu sermaye yani finansman konusudur. Bu noktada ülkemizde son dönemlerde sıkça duymaya başladığımız ve bireysel katılım yatırımcıları da denilen melek yatırımcı kavramının önemi bir kez daha ortaya çıkmaktadır. Genel tanım itibari ile henüz yolun başında olan, (Start-up) bir iş fırsatına yatırım yapan, işletmelerin büyümeleri veya gelişmeleri için hem sermaye sağlayan hem de hem de tecrübelerini aktararak girişimcilerin daha da gelişmesine yardımcı olan kişiler veya firmalar olarak tanımlanan melek yatırımcılar girişimcilerin sermaye ulaşmadaki yeni trendi olarak göze çarpmaktadır. Ajans olarak girişimcilik konusunda bizler de uzun zamandır çalışmalar yürütüyoruz. Bugün düzenlediğimiz programda da projesi ve fikri olan girişimcileri projelerine destek olmaları için yatırımcıları nasıl ikna ederler, hangi projeler yatırımcıların dikkatini çekiyor konularında bilgilendirmek istedik. Amacımız, Konya’da melek yatırımcılık hakkında farkındalığı artırmak ve melek yatırımcı ağı oluşturmaktır” ifadelerini kullandı.
Resimler
kapak
      

MERKEZ - Şeyh Sadrettin Mahallesi Feritpaşa Caddesi No:18 Meram/KONYA
Tlf: +90 332 236 32 90 Fax: +90 332 236 46 91
Devlet Planlama Teşkilatı Konya Valiliği Konya Büyükşehir Belediyesi Karaman Valiliği Karaman Belediyesi Konya Ticaret Odası Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Konya Sanayi Odası Konya Ticaret Borsası Karaman Ticaret Borsası
12764555  kişi sitemizi ziyaret etti. Sayfamız en iyi 1024x769 çözünürler internet explorer tarayıcısı ile görüntülenebilir Paylaş