Ana Sayfa
Yazı Boyutunu Küçült Yazı Boyutunu Büyült Yazdırılabilir Versiyonu PDF Versiyonu

MEVKA, KARAMAN'DA GİRİŞİMCİLİK, SGK MEVZUATI, FİRMA KURULUŞU VE TEŞVİKLER EĞİTİMLERİNE BAŞLADI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı–Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı KAYITLI İSTİHDAMIN TEŞVİKİ HİBE PROGRAMI II kapsamında Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) tarafından kayıt dışı istihdamın azaltılmasına yönelik hazırlanan ‘’ZAMAN KUMBARASI’’ projesi çeşitli etkinlikler çerçevesinde uygulanmaya devam ediyor.
 
Proje kapsamında gerçekleştirilecek olan Girişimcilik Eğitimleri ile SGK Mevzuatı, Firma Kuruluşu, Teşvikler ve Kurumsallaşma Eğitimleri 27 Şubat 2017 tarihi itibarı ile başladı. Eğitimlerin ilki 27 Şubat 2017 ile 5 Mart 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Eğitimler için hedef kitle olarak Özel İstihdam Bürosu kurabilecek yetkinlikteki lisans mezunu girişimciler seçildi. Girişimcilik Eğitimi’nin ilk gününde Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Öğretim Görevlisi Mehmet Ali Canbolat “Girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizleri ile sorumlu girişimcilik kavramı ve tecrübe paylaşımı” hakkında bilgiler verdi. SGK Mevzuatı konusunda İŞKUR’dan Şube Müdürü Metin AKGÜL bilgilendirmelerde bulunurken, teşvikler ve kurumsallaşma hakkında Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ahmet Alper Sayın katılımcıları bilgilendirdi.
 
30’ar kişilik 4 grupta toplamda 120 kişiye KOSGEB’in girişimcilik destek programına uygun olarak verilecek olan eğitimlerin 26 Mart 2017 tarihi itibarı ile tamamlanması planlanıyor. Katılımcılara eğitim sonunda KOSGEB onaylı katılım sertifikası verilecek.
 
Sonraki 3 grup için eğitim kayıtları devam etmekte olup başvurular Mevlana Kalkınma Ajansı’nın Karaman’da bulunan ofisine yapılabilir.
Resimler
KAPAK RESİM 1
      

MERKEZ - Şeyh Sadrettin Mahallesi Feritpaşa Caddesi No:18 Meram/KONYA
Tlf: +90 332 236 32 90 Fax: +90 332 236 46 91
Devlet Planlama Teşkilatı Konya Valiliği Konya Büyükşehir Belediyesi Karaman Valiliği Karaman Belediyesi Konya Ticaret Odası Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Konya Sanayi Odası Konya Ticaret Borsası Karaman Ticaret Borsası
12764550  kişi sitemizi ziyaret etti. Sayfamız en iyi 1024x769 çözünürler internet explorer tarayıcısı ile görüntülenebilir Paylaş